Híreink

Országos terematlétika diákolimpia Gyöngyös 2015

Országos terematlétika diákolimpia Gyöngyös 2015


2015. április 24-én, Gyöngyösön rendezték meg az országos terematlétika diákolimpiát, ahol nagyszerűen szerepeltek iskolánk, a Benedek Elek EGYMI tanulói.
Az I. korcsoportban induló Szalóki Georgina megnyerte a kislabda hajítást, ezüstérmet szerzett medicinlabda dobásban, 5. lett helyből távolugrásban s 12. futásban. Ezzel az összetett verseny 4. helyén zárt, csupán 1 ponttal lemaradva a dobogóról.
A II. korcsoportban született a legnagyobb oroszlányi siker, Takács Nikolett ugyanis megnyerte az összetett országos terematlétikai diákolimpiát, s az azzal járó értékes serleget. Niki aranyérmet szerzett medicinlabda dobásban és helyből távolugrásban, 5. lett kislabdával és 7. a 30 méteres futásban.
Az ugyanezen korcsoportban induló Szerb Krisztián 4. lett kislabda hajításban és medicinlabda dobásban, 16. a helyből távolugrásban és a futásban, így az összetett verseny 14. helyén zárt.
Iskolánk remek szereplésével a megyék közötti pontversenyben Komárom-Esztergom az előkelő harmadik helyen végzett.

A Benedek Elek EGYMI sportolóinak felkészítője Kovácsné Kelemen Valéria testnevelő volt.

Ugrás a képgalériához!

 


 

Megyei terematlétika Szár

Három oroszlányi tanuló jutott a terematlétika országos diákolimpiára

A szári sportcsarnokban 2015. április 14-én megrendezett terematlétika megyei diákolimpián nagyszerűen szerepeltek az oroszlányi Benedek Elek EGYMI I. és II. korcsoportos tanulói.
Az I. korcsoportban Szalóki Georgina 2. osztályos tanuló nyerte meg az egyéni összetett versenyt, míg a II. korcsoportban az ötödikes Takács Nikolett mind a 4 versenyszámban diadalmaskodva hódította el a megyei bajnoki címet s jutott az országos döntőbe. Niki a helyből távolugrást, a medicinlabda dobást, a kislabda hajítást és a 30 méteres sprintfutást is nagy fölénnyel nyerte meg. A fiúknál a II. korcsoportos Szerb Krisztián 4. osztályos tanuló remek versenyzéssel összetett másodikként zárt, így ő is bejutott a Gyöngyösön megrendezésre kerülő országos diákolimpiai döntőbe.

 A versenyen közel állt az éremszerzéshez az I. korcsoportos Rostás Kevin és Molnár Kevin, valamint a II. korcsoportos Mitra Szilárd és Tóth Gergő is.

Felkészítő tanár: Kovácsné Kelemen Valéria

Kérjük tekintse meg az eseményen készült képeinket!

Benedekes diákok az országos döntőben!

A tanulmányi verseny célja, a tehetséggondozás.

A tanulásban akadályozott diákok nevelését-oktatását  ellátó intézmények immár 30. alkalommal rendezték meg a Komplex tanulmányi verseny megyei döntőjét Tatabányán, 2015.03.31-én.

A versengésben az oroszlányi Benedek Elek EGYMI diákjai szerepeltek a legjobban, az első helyen végeztek.

A tehetséggondozás, a pályaorientáció a célja ennek a megmérettetésnek, amely elősegíti a tanulók képességeinek fejlődését.

Több tantárgyból mérték össze erejüket, tudásukat, magyar irodalom, matematika, földrajz, természetismeret, történelem, életvitel tantárgy szerepelt a kiírásban.

A csapapt tagjai: Szabados Bettina, Balogh Nóra, Szívós Irén, Babai István.

Ők képviselik megyénket a székesfehérvári  országos döntőben, amelyet május végén rendeznek meg.

Felkészítő tanárok: Gál Pál Ferencné, Kerekesné Gál Klára, Nagyné Batin Erika, Futóné Bánáti Ildikó, Árki Mónika.

Kérjük tekintse meg az eseményen készült képeinket!

Általános iskolai beíratás 2015/16 tanévre

Á L T A L Á N O S  I S K O L A I
B E Í R A T Á S

a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ Oroszlányi Tankerülete
fenntartásában működő oroszlányi általános iskolákba
Értesítjük az érintett szülőket, hogy a 2015/2016. tanévre történő általános iskolák első évfolyamára a
beíratkozás az alábbi időpontokban kerül sor:
2015. április 16-án (csütörtökön) 8 órától 19 óráig
2015.április 17-én (pénteken) 8 órától 18 óráig.

Az első évfolyamra történő beíratáskor a gyermek személyazonosítására alkalmas, a gyermek nevére kiállított személyi azonosító (személyi szám) és a lakcímet igazoló hatósági igazolványt és az iskolába lépéshez szükséges Szakértői Bizottság által kiadott szakértői véleményt kell bemutatni.
A felvételről első fokon az iskola igazgatója dönt, elutasítás esetén a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ Oroszlányi Tankerületének igazgatója hivatott a felűlbírálati kérelmet elbírálni.
 Biró Mónika
tankerületi igazgató

"Kapkodd a lábad" megyei 3. helyezés

A másodikkal azonos pontszámmal


Benedek bronz a megyei „Kapkodd a lábad!” versenyen
2015. március 17-én Tatabányán rendezték a Tanulásban akadályozott tanulók (TANAK) 2014/2015. tanév KEM „Kapkodd a lábad!” sor -  és váltóverseny tavaszi fordulóját, ahol remek versenyzéssel, a másodikkal azonos pontszámmal végzett a  III. helyen a Benedek Elek EGYMI (Oroszlány) csapata.
Végeredmény:
1. Tatabánya (35 pont)
2. Tata (24 pont)
3. Oroszlány (24 pont)
4. Esztergom (12 pont)
5. Komárom (10 pont)
A bronzérmes csapat tagjai: 


Rostás Gusztáv, Rostás Kevin, Szalóki Georgina, Molnár Kevin, Szerb Krisztián, Tóth Gergő, Takács Nikolett, Mitra Szilárd, Roth Vivien, Lenge Kristóf, Kirschner Dávid.


Felkészítő tanár: Kovácsné Kelemen Valéria.

Megosztás:  Facebook